Як вибрати блакитну ялину для висадки на ділянці?

За останні кілька років з’явилася дивна традиція — прикрашати НЕ зрубану ялинку вдома, а живе дерево на своїй ділянці. При цьому сьогодні купити блакитну ялину і виростити дерево не складе великих труднощів. Однак мало хто знає, що існує кілька різновидів цієї рослини.

 

Самою блакитний ялиною можна вважати сорт під назвою Hoopsii. Однак тут є одна заковика: в перші кілька років після посадки ці дерева не дуже пухнасті, можна навіть сказати, що вони ріденькі, і для Нового року підходять мало. Але зате через 4-5 років дерево буквально розквітає і стає справжньою окрасою будь-якої ділянки.

 

Сорт Fat Albert — це одна з найкращих деревних різновиди колючої ялини, яка у нас і називається блакитна ялина. У цього дерева дивовижна сріблясто-блакитне забарвлення. За 30 років дерево виростає на 10 метрів. Що ж стосується догляду, то дерево абсолютно до нього не вимогливо і відмінно росте навіть на території міста. Однак садити таку ялина потрібно в гордій самоті. Сусідства з іншими деревами вона не переносить.

 

Дуже цікавий зовнішній вигляд у сорту Iseli Fastigiate. Це струнке дерево, яке досить швидко росте і має синю хвою і строго вертикальні пагони. Якщо немає бажання купувати і висаджувати на ділянці дерево, яке буде висотою в 10 метрів і більше, то можна вибрати сорт Maigold. Ці їли виростають не вище 3 метрів у висоту, проте ні є найкрасивішими представниками блакитних ялин.

 

Після того як дерево буде вибрано, йому потрібно підібрати правильне місце на ділянці для того, щоб дерево почувалося комфортно і правильно росло і розвивалося. Так, наприклад, ялина ні в якому разі не можна удобрювати свіжим гноєм, а після 5-7 років зростання удобрювати рослинe і зовсім не варто. Але покупка сортовий іноземної їли — задоволення не з дешевих. Тому можна просто звернутися в розплідник рослин, де це дерево вирощується з насіння і продається разом з невеликою кількістю грунту.