Варіанти вирівнювання бетонних стін
 

Час капітального ремонту рано або пізно встає перед усіма власниками житлових приміщень. Саме час замислитися про питання модернізації інфраструктури, заміни сантехніки. Ну а якщо при в’їзді не було звернуто увагу на рівність поверхонь приміщення, то і про вирівнювання стін. Згодом з них починається сипатися стара штукатурка і цементний пил. Найчастіше для вирівнювання стін використовують штукатурку. Але в разі критичних порушень геометрії приміщенні доцільніше буде використовувати гіпсокартон. Варіант досить простий. За допомогою схилу і рівня виміряють відхилення. Після цього відповідно до розмірів листів гіпсокартону встановлюють профілі. До них саморізами кріпляться листи ГВЛ.

Якщо гіпсокартон вирішує проблему перевитрати штукатурки, то в будь-якому випадку поверхня листів ГВЛ до косметичного ремонту все ж не готова. Її все одно доведеться фінішувати розчином спеціальної мокрій суміші. Для вирівнювання поверхні бетону з нуля або затирання добре підійде гіпсова штукатурка Ротбанд. Незалежно від того, планується ремонт в старому будинку або новому все поверхні до вирівнювання повинні бути підготовлені. Їх слід ретельно очистити від забруднень, старої фарби або шпалер. Якщо цього не зробити, зчеплення розчину зі стіною буде ненадійним. Щоб виключити появу цвілі і грибка, а також підвищити адгезію, рекомендується обробити поверхні бетонних стін грунтовкою.

Дуже важливе і в той же час просте правило при замішуванні мокрій суміші — це слідування вказівкам інструкції виробника шпаклівки. Після того, як розчин готовий, шпаклівка наноситься на стіну. Від акуратності виконання робіт буде прямо залежати зовнішній вигляд стін і стелі після обробки. Професіонали своєї справи зазвичай запасаються різними інструментами для вирівнювання стін. Наприклад, це правило, — великий шпатель, який дозволяє працювати з великими площами. Його використання не тільки прискорює весь процес роботи, а й дозволяє бачити просвіти до і після нанесення шарів штукатурки.

Незалежно від того скільки шарів буде наноситися гіпсова штукатурка Ротбанд, після кожного шару рекомендується проводити обробку ґрунтовкою. При цьому не забувають стежити за часом висихання кожного шару. Якщо який-небудь з них буде пересушене, то це згодом може позначитися на довговічності покриття. Залежно від виду обробки (поклейка шпалер або фарбування) визначають якість затирання. Якщо для шпалер підійде рівна, добре зашкуренная поверхню, то під фарбування вона повинна бути ідеально гладкою.