Поради по обробці дачного будиночка

Часи, коли дачні ділянки асоціювалися з «пекельним» працею на плантації, вже давно пройшли і сьогодні все більше приділяється увагою не грядках з картоплею, а основам ландшафтного дизайну. Дача вашими зусиллями перетворюється в місце для відпочинку душі і тіла, де дійсно приємно провести вихідні. Строгих вимог до дизайну ділянок не існує, тому кожен намагається як може: хтось вивчає літературу і різні форуми, хтось залучає фахівців з ландшафтного дизайну на підмогу. А ось питання обробки будинків і будиночків останнім часом стає все більш актуальним — власники стали замислюватися про облаштування їх з максимальним комфортом, застосовувати якісні сучасні будівельні та оздоблювальні матеріали, як і при ремонті квартир, тільки ще більш практичні.

 

Дизайнери інтер’єру рекомендують при обробці дачного будиночка вибирати матеріали, які у вашій «міський» життя відсутні. Тобто якщо в квартирі на стінах шпалери — для дачі вибирайте вагонку, якщо кахель на підлозі — постеліть в будиночку лінолеум або укладіть дерев’яна підлога. Це один з психологічних прийомів, що дозволяє кожному члену сім’ї кардинально змінити обстановку, очистити думки і дійсно відпочити на дачі. Внутрішнє оздоблення може бути різноманітною. Для оздоблення стін актуальна:

 

  • масляна і водоемульсійна забарвлення;
  • облицювання пластиковими панелями;
  • штукатурка звичайна або декоративна;
  • обробка вагонкою або корковим деревом — вельми популярні матеріали, що додають будиночка тепло і затишок;
  • стінові панелі — вибирайте тільки вологостійкі варіанти, краще з пластика, або з ламінованої поверхнею;
  • шпалери — будь-які види, окрім паперових, дуже популярні останнім часом рідкі і склошпалери.

 

Стелі в дачному будиночку повинні бути готові до неприємних несподіванок, адже ніколи не можеш бути впевнений в тому, що під час вашої відсутності вітер не зірве з даху коник або градом не проб’є шифер. Пам’ятайте про те, що будь-які протікання покрівлі відразу відображаються на стані стелі. За останні кілька років кращі відгуки у дачників отримали тканинні натяжні.  Натяжні стелі з тканини відмінно витримують низькі і високі температури, а також їх перепади. Вони просочені спеціальними складами, тому не горять, не плавляться, не виділяє токсичних речовин і не втрачають зовнішнього вигляду довгі роки. Підвісні стелі і шпалери в якості покриття не підійдуть — вони абсолютно непрактичні для дачі.

 

Вибираючи матеріал для обробки підлоги не варто забувати про те, що прибирання відпочинку повинна зводитися до мінімуму. Тому подбайте про свій комфорт — матеріал повинен бути легким в очищенні і не вимагати особливого догляду. Лінолеум на щільному основі або кахель стануть вашими найкращими соратниками. Ваша фантазія неодмінно стане в нагоді при обробці дачного будиночка, сміливо комбінуйте різні матеріали і не забувайте про фінансову сторону питання. Продумуйте завжди все заздалегідь і на перше місце ставте практичність матеріалів.