Сад в китайському стилі

Сад в китайському стилі — варіант, який набирає все більшої і більшої популярності. Філософська основа китайського саду — це синтез даосизму і вчення Будди. Основний його принцип — природність. У Китаї вважалося, що людина — частина природи, і тому все сади створювалися з урахуванням цього принципу. Передбачалося, що в саду відпочивають і душа, і тіло.

 

Крім того, один з «секретів» китайського саду в тому, що там використовується ілюзія замкнутого простору. Як? Численними доріжками, які ведуть з одного кінця ділянки в інший не навпростець, а извилисто, а також багатопланові перспективи. Слова «інь» і «янь» відомі багатьом. Янь — це чоловіче начало. В саду він уявляється камені. Інь — це жіноче начало. У китайському саду жіноче начало — вода. Таким чином, без каменів і води не буде китайського саду.

 

Крім того, слід пам’ятати, що вода в Китаї — частина буття, і її не слід захищати берегами або парканами. Буде чудово, якщо до водоймища буде вести кам’яна доріжка. А верх вишуканості — містки, які будуть перекинуті через водойму. Втім, навіть якщо ви влаштуєте на березі ставка альтанку, це буде теж цілком по-китайськи. При розташуванні каменів ж головне — дотримуватися гармонію. Тут вам підкаже серце, як і що розставляти.

 

Крім того, в китайському саду популярні внутрішні стіни, які зонують ділянку, в них непогано влаштувати «вікна» і «місячні ворота». Останні — це ті ж вікна, але вони мають зріст людини. Так, не обійтися без традиційних червоних або коричневих воріт з дахом. По краях їх можна розмістити традиційних левів. І доповнять композицію знамениті китайські ліхтарики. Вони бувають ковані та паперові. Вибирайте, які вам більше до душі.