Оригінальна альтанка для своєї дачі

Альтанка — один з найбільш поширених типів серед різноманітних дачних павільйонів. Вона може виконувати роль не тільки як прикраса прикраси на присадибній ділянці, а й затишний куточок для відпочинку, де можна насолоджуватися мальовничою природою. Альтанка без праці впишеться і тільки скрасить місцевий ландшафт біля будинку. Можна подбати про її облаштуванні для прийому гостей і обладнати альтанку мангалом або столом з м’якими сидіннями.

 

Власноруч зведена споруда повністю відобразить справжню натуру свого господаря, його смаки і переваги. Сама конструкція може мати цілісний або розбірний вид, круглу лаву і розташовуватися, наприклад, під розлогою кроною великого дерева, а може мати солідну конструкцію з каменю, обладнану не тільки каміном, але і засклену . У такій альтанці можна цілий рік збиратися зі своїми друзями, відзначаючи важливі дати та інші дрібниці.

 

Яке місце вибрати для побудови?

 

Вибір місця при зведенні альтанки — найбільш важливий аспект. Наприклад, розміщена на відкритому сонці конструкція стане надмірно задушливій, а розміщена в затишному куточку в самому кінці двору може вийти надмірно вологою або продувається вітром. Таким чином, варто вибирати оптимальне місце для розміщення альтанки, не тільки гармонійно скрашує двір, а й займає ідеальне кліматичне розташування, щоб в майбутньому отримувати багато задоволення від відпочинку на улюбленому місці.

 

Непоганим рішенням стане розміщення альтанки неподалік від ставка або будь-якого іншого штучного водоймища, що в літню спеку може забезпечити приємну прохолоду. Крім того, вид акуратного мініатюрного водойми також скрасить місцевість. Для тривалих посиденьок в альтанці варто подбати про її висвітленні, наприклад, досить буде звичайної лампочки в декоративному плафоні у вигляді своєрідного ліхтаря.

 

Який тип альтанки найбільш актуальний?

 

В основному у альтанок є два типи — постійні і розбірні, розраховані для тимчасового використання. Вибирати який з них краще підійде потрібно на свій розсуд. Тимчасові розміщують на початку літа, а прибирають з приходом перших холодів. Такий тип альтанки невибагливий до певної місцевості, так як при бажанні її легко можна переставити, що в свою чергу є головною перевагою такого типу. Крім того, немає необхідності піклуватися про стан альтанки в зимовий період.

 

Альтанки другого типу вимагають постійне місце і стійку основу. Найчастіше таку конструкцію встановлюють на асфальт, фундамент або опори на палях. А також постійна альтанка послужить невід’ємною частиною інтер’єру двору, що не менш важливо при її зведенні. Що стосується дизайну, тут можна сміливо покладатися на свій смак і використовувати абсолютно будь-які форми, кольору і методи декорування, що дозволить висловити свій індивідуальний стиль і втілити всі побажання.