Вплив кольорів на дизайн інтер’єру квартири

Не потрібно бути дизайнером інтер’єру, щоб відрізняти теплі і холодні відтінки і правильно їх використовувати в інтер’єрі. За допомогою колірних рішень найлегше змінити кімнату, а грамотне поєднання різних відтінків і використання нестандартних рішень допоможе досягти вражаючого результату. За твердженнями психологів, колір може впливати на настрій господарів кімнати, тому підбір фарби потрібно здійснювати з урахуванням особливостей людської психіки.

 

Використання теплих кольорів активізує діяльність, через що добре підійде для ремонту в кухні, дизайну інтер’єру дитячої кімнати або вітальні. Для спальні краще підібрати холодні відтінки синього, зеленого або фіолетового кольорів, так як вони сприяють розслабленню і спокою. Експериментуючи з кольором можна змінити кімнату: зробити з теплою — прохолодну, змінити діловий стиль на домашній, візуально змінити розмір і висоту.

 

Для цього необхідно знати, як правильно поєднувати кольори. Важливі такі основні схеми, як монохромна, однотональний, контрастна. При монохромного схемою застосовують відтінки будь-якого одного кольору. Ефект в даному випадку буде заспокійливий. Щоб кімната не стала раптом нудною, рекомендується вибирати шпалери з опуклим рельєфом, може підійти і декоративна штукатурка.

 

Однотональний схема дозволяє поєднувати близькі відтінки і кольори, наприклад, синього і зеленого, червоного і фіолетового та ін. Інтер’єр в такому стилі стимулює до роботи. Найбільш яскрава і смілива — контрастна схема. Тут можливе використання не поєднуються контрастних кольорів. Правильним в даному випадку буде застосування квітів різної насиченості і яскравості.

 

Така схема більше підійде для кухні і вітальні. Кольори по-різному впливають на людей з різним темпераментом. Цікаво, що фіолетовий колір може врівноважити будь-який темперамент, а червоний добре підійде холерикові, так як чинить активний динамічний вплив. Блакитно-червоний колір допоможе знизити дуже активний темперамент.

 

На думку психологів, найлегше людина сприймає поєднання синього і білого кольорів, а найгірше — червоно-жовтого. Для дизайну інтер’єру можна вибрати кольори на свій смак, але при цьому не варто забувати про основні правила поєднання кольорів