Оздоблення поверхонь гранітом

Для тих, хто в інтер’єрі особливо цінує вишуканість і прагне до незвичайних і оригінальним оздобленням, добре підійде варіант обробки натуральним каменем. Такий матеріал виглядає багато і вносить особливу атмосферу в приміщення. До того ж, природне походження матеріалу забезпечує його унікальність. За допомогою каменя можна виконувати облицювання різних поверхонь в інтер’єрі. Найчастіше такий матеріал використовується для підлоги і стін.

 

Каменем можна обкласти колони або каміни, вишукано виглядає скульптури і підвіконня з каменю в будь-якому інтер’єрі. Викладений мармуром або гранітом підлогу має ряд переваг. До них відносяться і естетичний зовнішній вигляд, довгий термін служби, унікальні фактура і дизайн. Все це забезпечує зростання популярності цього матеріалу. Все частіше в творах модних дизайнерів зустрічається обробка каменем.

 

Типів натурального каменю, який використовується при проведенні оздоблювальних робіт, кожен з яких має і достоїнства і недоліки. Найбільш часто використовуваними варіантами оздоблювального каменю є мармур, граніт і сланець. Одним з найбільш вишуканих і надійних є мармур. Цей матеріал частіше використовується при внутрішній обробці приміщень.

 

Одним з основних умов використання мармуру в приміщенні є відсутність впливу високих температур і значних механічних ударів. Але всі ці недоліки з легкістю перекриває та вишуканість і неповторність, якою володіє природний матеріал. Плюс до всього кам’яна обробка стійка до впливу вологи, що тільки підсилює її популярність. Найбільш естетичним і затребуваним є білий мармур, але при цьому не варто випускати з виду існування чорно-блакитного, рожево-сірого і коричнево-червоного мармуру.

 

Наступний популярний тип натурального каменю — граніт. Він має високі характеристики і є досить щільним матеріалом, стійким до впливу температур. Це дозволяє використовувати граніт при обробці камінів і фасадів будівель, стін і стель. У матеріалу відзначають високу водонепроникність і стійкість до зношування (стирання) і різного роду механічних навантажень. Таким чином, для граніту немає необхідності в додатковому захисті.

 

До недоліків можна віднести той факт, що з часом камінь може втратити зовнішній вигляд. Але ця проблема легко вирішується за допомогою систематичного полірування або обробки мастиками. Найчастіше використовується сірий або чорний матеріал, при бажанні ж можна скористатися жовтим, червоним або зеленим каменем.

 

Останній з популярних каменів сланець, головною відмінною рисою якого є підвищена стійкість до морозу і високі характеристики. Часто його використовують при облицюванні підлоги і підвіконь. Покриття з такого каменю виходить трохи шорсткою і не дуже рівною. При цьому матеріал не вимагає додаткової обробки і шліфування: такі шорсткості надають особливого шарму сланцю.