Переваги та недоліки лінолеуму
 

У наш час лінолеум є самим доступним покриттям для підлоги на будівельному ринку. Цей матеріал роблять з полівінілхлориду в рулонному вигляді. У промислових обсягах його стали виготовляти на туманному Альбіоні в дев’ятнадцятому столітті. Лінолеум роблять з чотирьох основних шарів. Нижній шар глушить звуки і забезпечує термоізоляцію. Потім йде стеклохолст, який потрібен для геометрії лінолеуму. Далі накладено декоративний шар, на який нанесений малюнок. Його покриває захисний шар.

Переваги.

 1. Великий плюс цього матеріалу полягає в його стійкості до вологи, різних видів лугів і його міцності. Особливо він буде незамінний у ванні або на кухні.
 2. Дуже великий вибір кольорових гам лінолеуму на сайті
 3. Сучасний лінолеум може набувати вигляду каменю, дерево та інших натуральних матеріалів.
 4. Нічого складно в монтажі лінолеуму немає, тому на цій процедурі можна заощадити сімейний бюджет.
 5. Догляд за лінолеумом досить простий і в своїй експлуатації не вимагає особливо складних умов.
 6. Вартість цього матеріалу доступна більшості населення в порівнянні з іншими підлоговими матеріалами. Цим лінолеум привертає до себе людей, обмежених в засобах.
 7. Якісний матеріал володіє особливою міцністю. Йому не страшні подряпини і не треба покривати лінолеум додатковим покриттям для захисту.
 8. Колір лінолеуму дуже довго тримається.
 9. Матеріал має маленьку ступінь ковзання.
 10. Разом з лінолеумом в будинку можна покласти «тепла підлога».
 11. У матеріалу низька теплопровідність, і підлоги рідко будуть холодними.
 12. Термін придатності становить від тридцяти до п’ятдесяти років, але вже через десять років зовнішній вигляд може сильно зіпсуватися.

Недоліки.

 1. Так як лінолеум є штучним матеріалом, він по екологічності поступається натуральним покриттям підлоги.
 2. Після того, як поклали лінолеум, в цьому приміщенні не рекомендується знаходитися довго з огляду на можливу появу головного болю.
 3. На матеріалі можуть залишатися сліди від меблів і чорні смуги від взуття.
 4. Неякісний лінолеум може потріскатися при мінусових температурах або деформуватися при дуже високих.
 5. Для лінолеуму потрібно рівну підлогу, але це вимога потрібно практично для всіх підлогових покриттів.

У пік своєї популярності лінолеум лежав в будинках, офісах, навчальних закладах і т.д. Знизили обсяги продажів цього матеріалу нові підлогові покриття, такі як, ламінат і паркет. В даний час лінолеум можна побачити на кухні або в передпокої. Але, своїх покупців лінолеум як і раніше знаходить. В першу чергу, це заслуга естетичного вигляду лінолеуму і його фінансова доступність.