Упаковка вантажів, загальна інформація

Для того щоб уберегти вантажі від пошкодження в процесі транспортування використовуються різні виду упаковки. Адже під час перевезення навіть самим обережним способом гарантувати відсутність пошкоджень досить складним. Саме упаковка забезпечує захист продукту від зовнішніх впливів. Хоча буває і навпаки — тара використовується для захисту зовнішнього середовища від шкідливих впливів самого товару. Зазвичай до складу упаковки включається основний елемент і додаткові. При цьому основним елементом вважається та частина, в якій безпосередньо розміщується впаковується товар.

 

Для забезпечення безпеки товару при перевезенні використовуються різні види тари. Якісно виконана тара забезпечує не тільки захист вантажу від псування і пошкоджень. Вона дає можливість ефективно автоматизувати вантажно-розвантажувальні операції. Крім основного виду тари використовують і додаткові. До них відносять пробки, ручки та інші допоміжні елементи подібних конструкцій.

 

Існують певні конструкції тари, які забезпечують упаковку відразу декількох одиниць однотипного товару. При цьому об’єднання товару в групи забезпечує більш ефективну роботу з ним в майбутньому, правильну завантаження транспортного засобу. Як і будь-який інший предмет, упаковка має певне політичне значення, він обов’язково повинен враховуватися при визначенні виду і вантажопідйомності транспорту для перевезення. Вага вантажу разом і упаковкою має спеціальної назву «маса брутто».

 

Для різних товарів використовуються упаковки власної форми з певних матеріалів. Така різноманітність дає можливість підібрати найбільш підходящий варіант упаковки, то забезпечує збереження вантажу і зручність транспортування. Тару розрізнять за типом використовуваного при виготовленні матеріалу (пластик, метал, дерево) і за формою (бочки, контейнери, мішки). Також групи тари їх призначенням. Тому правильна організація робіт з навантаження-розвантаження вимагає використання спеціалізованої упаковки для транспортування.

 

У зв’язку з цим для тривалого зберігання товару на складах використовується вже зовсім інший вид упаковки — а саме, складська тара. Вона конструюється таким чином, щоб забезпечити найбільш тривале зберігання товару без втрати його якостей і зручність транспортування його по складу. Наступний вид упаковки має назву споживчого. Він конструюється і виготовляється таким чином, щоб зробити більш зручним споживання цього товару. Як відомого для всіх приклад ми можемо розглянути бляшанку для пива.

 

Ще один вид класифікації тари — це частота її використання. В цьому випадку упаковка підрозділяється на дві великі групи — одноразова та багаторазова. Багаторазова упаковка виготовляється з міцнішого матеріалу і по конструкції передбачає можливість використання її кілька разів. За видами конструкції тара поділяється на цільну і розбірну, герметичну і негерметичну, відкриту і так далі.