Особливості кладки фундаментних блоків

Фундаментні блоки отримали ще одну назву — блоки стін підвалів. Однак варто зазначити, що з їх допомогою можна зводити найрізноманітніші споруди і будівлі. Блоки ФБС витримують високі і низькі температури (в межах від мінус 70 до плюс 50 градусів), не втрачаючи при цьому свою міцність. Варто запам’ятати, що при роботі з такими блоками потрібно дотримуватися певної послідовності всіх робіт. Особливо, якщо ви збираєтеся зводити саме фундамент.

 

Для початку проведіть розбивку осей майбутнього фундаменту. Спроектуйте точки перетину осей і перенесіть їх на дно котловану. Природно, що робити це потрібно буде з схилами. Після вже від цих точок відміряються проектні параметри, які закріплюються в котловані металевими кілками. До речі, шнур, натягнутий між цими кілками, повинен буде проходити міліметра на 2 далі краю майбутнього фундаменту.

 

Підставою може служити піщана подушка. Не забудьте вирівняти дно відповідно проектних позначок. І якщо грунт піщаний, то класти ФБС можна прямо так. В іншому випадку знадобиться додаткова повітряна подушка. До речі, оскільки використовуються фундаментні блоки розміри яких були підібрані відповідно до потреб, є можливість скоротити їх кількість, не знижуючи якості та надійності фундаменту. Досить просто використовувати особливі подушки ФЛ.

 

Встановлювати монтажні елементи можна тільки тоді, коли немає снігу або дощу. Починати кладку варто з того місця, куди доведеться найбільше навантаження — перетин стін і кути будови. В результаті, до речі, вийде створити своєрідну розмітку, за допомогою якої буде трохи легше працювати. Відразу після монтажу маякових блоків потрібно натягнути причалку по їх гранях, для спрощення розташування проміжних елементів.

 

При роботі постійно звіряйтеся з рівнем і схилом — все повинно бути рівно. Будь-яке відхилення доведеться усувати і це зажадає маси зусиль, оскільки швидше за все потрібно буде вирівняти підставу. До речі, оптимальна висота для кладки — від 4 до 5 рядів, з використанням стандартного будівельного цементу. Є ще одна проблема — стіна може не бути кратною довжині блоків. В результаті можуть з’явитися досить великі проміжки, які потрібно буде заповнювати добірними блоками або взагалі пломбами (так називають монолітні вставки). При цьому між блоками повинно бути достатньо місця, щоб провести трубопровід і інші комунікації.

 

До речі, купуючи фундаментні блоки ціна яких відносно невелика, можна заощадити ще дещо на чому. Адже беручи до уваги міцність блоку ФБС, стіна фундаменту може бути вже стіни будівлі, але різниця ця не повинна перевищувати 13 см.